سه شنبه 30 دی 1399

انتقال خون گیلان سفیدپوش دلسوزی دیگری را از دست داد

انتقال خون گیلان سفیدپوش دلسوزی دیگری را از دست داد

/ پس از درگذشت آزیتا مخنفی ، بهناز شیرخان ملکی هم آسمانی

شد اما یاد و خاطره شان جاودانه می ماند .

 

 

 

سرویس سلامت موج برنا - در هر شغلی پدیده احساس مسئولیت و وجدان کاری زبان زد خاص و عام است . حسی که شغل و حرفه را تبدیل به عاشقانه ای می کند که همه زندگی می شود و پس از آن روزمره زندگی رخت و لباس بر می بندد و یک عادت اجتماعی می شود و فرد لباس مردمی می پوشد و پس از دغدغه آنها دغدغه اوست که با آنها نفس می کشد ، زندگی می کند و مردم را به خود ترجیح می دهد .

سفیدپوشان سلامت ،پرسنل انتقال خون یک گام فراتر از حرفه

سفر یک روزه در انتقال خون هر شهری در ایران دنیای دیگری را به شما نمایش می دهد . شهری شلوغ با همه دغدغه ها از تامین خون و پلاکت در گروههای متعدد خونی گرفته تا نبرد با تحریم ها که موجب نشود در تجهیزات و لوازم کوتاهی شود و اصطلاحا آب در دل اهداکننده خون و بیماران نیازمند به خون تکان بخورد .

سفر یک روزه به انتقال خون حکایت از خروج مثلا بیش از 500 واحد خون و فرآورده خونی را دارد در حالی که تنها حدود 200 اهداکننده در آن روز حضور دارند و این تنها مدیریت صحیح است که می تواند تا بیمارستانهای مصرف کننده خون و فرآورده های خونی شادمانه طی طریق کنند . و مبادا بیماران خاص از تالاسمی گرفته تا دیالیزی و سرطانی و... دلشوره تامین خون و فرآورده های خونی دغدغه دیگر آنها باشد .

سفر یک روزه ما حکایت تماسهایی دارد که با اهداکنندگان گرفته می شود تا برای تامین خون امروز ، پلاکت فردا و قرار پلاسما هماهنگی شود . اما این روایت هر روزه این حرفه است .

  انتقال خون گیلان سفیدپوش دلسوزی دیگری را از دست داد / پس از درگذشت آزیتا مخنفی ، بهناز شیرخان ملکی هم آسمانی شد اما یاد و خاطره شان جاودانه می ماند .

انتقال خون مملو از سفیدپوشان سلامتی است که لحظه لحظه زندگی را برای حیات بیمارانی می گذارند که نامشان ملاک نیست ، حرفه هایشان مهم نیست تنها آرامش و سلامت آنها دغدغه ای بزرگ است که قلب هر دلسوز دلداده ای را جریحه دار می کند .

در کمتر از سه ماه انتقال خون استان گیلان دو دلسوز فداکار را از دست داد . دو بانوی پرتلاش که همه روایتها حکایت از عشق و شعور و نگاه به بیماران نیازمند به خون را سرمشق روزهای حیاتشان می شمارد .

دو بانوی پرتلاش که در تحقیق و مطالعه چه در زمینه بیماران و دغدغه هایشان و چه اهداکنندگان و مولفه های از هیچ تلاشی فروگذار ننمودند .

خانمها آزیتا مخنفی به عنوان مسئول آزمایشگاه انعقادی انتقال خون گیلان و بهناز شیرخان ملکی به عنوان رئیس اسبق انتقال خون لاهیجان الگویی مناسب برای هر دوست و همکار بوده اند . هرچند در این سازمان خاص هرکدام در مسیرراهبردی خود الگویی مثال زدنی هستند .

گیلان با شرایط بیماران خاص و استان توریستی از پرمصرف ترین استانها در زمینه خون و فرآورده های خونی و در مقابل با شمار اهداکنندگان بالا می باشد.

استان گیلان در شرق و غرب و مرکز گیلان با توجه به شرایط خاص در مصرف خون و فرآورده ها خونی پرشمار است . همانطور که گفته شد با توجه به شرایط خاص از جمله بیماریهای فصلی ، تصادفات ، شرایط میانسالی بالا و البته توریست سلامت و مهتر از همه تصادفات که شرایط را برای پرسنل انتقال خون سخت تر می سازد و این اصل پرکاری را فراهم می کند و موجب می شود تلاش برای جذب و جلب اهداکنندگان افزایش یابد ، تلاشی که بعضا فراتر از وظیفه افراد است و بانوی مرحومه بهناز شیرخان ملکی از جمله همین افراد بوده است و گواه بسیاری از نیازمندان به خونی هستند که با خاطره تلاش و فداکاری ایشان حس خوب نام شایسته سفید پوش سلامت  و شهروندی را در این حرفه آسمانی درک می کنند .

احساس مسئولیت و شوق ماندگار در شغل از دید خدا و بنده اش دور نخواهد ماند

 

بدون شک سفیدپوشان سلامت ، پرسنل انتقال خون با شغل

آسمانی خود راهی طولانی برای خود ترسیم نموده است

راهی که برای آرامش بیماران نیازمند به خون و فرآورده های

خونی را فراهم سازد .

اما در این مسیر طولانی و پر مخاطره گاه حرفه هایشان می شود

خود زندگی و دغدغه بیماران ، می شود دغدغه یکی از اعضای

خانواده خودشان و این نشان از غرور یک ایرانی دارد .

این تصویر تمام ناگفته ها را بازگو می کند و حرفی برای گفتن

باقی نمی گذارد .

 

 

 

 

 

 آزیتا مخنفی و بهناز شیرخان ملکی روحتان شاد و یادتان گرامی

 

سازمان انتقال خون کشور - اخبار > مدیر باید برای همکاران خود الگو و نمونه  باشد

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna