پنج شنبه 13 آذر 1399

 
 
مدیرکل انتقال خون گیلان :
با اهدای خون بانوان ؛ هر خانه یک پایگاه اهدای خون می شود
 
دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان :
با اهدای خون بانوان ؛ هر خانه یک پایگاه اهدای خون می شود
/ شرمنده بانوان رشتی هستیم
 
 
 
 
 
 
سرویس سلامت موج برنا - اهدای خون زن و مرد نمی شناسد و شرایط هر دو گروه با کمی تفاوت متغیر خواهد بود . بانوان و آقایان از 18 سالگی می توانند در این امر خیر سهیم شوند . این در حالی است که بانوان در سال 3 بار و آقاین می توانند 4 بار خون اهدا کنند . اما مهمترین بخش این خواهد بود که با هر بار اهدای خون جان سه انسان نجات پیدا می کند و در 4 ثانیه یک نفردر جهان به خون یا فرآورده های خونی نیاز پیدا می کنند .
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان گیلان - دکتر بابک پاکدل مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به دغدغه مطرح شده چند تن از بانوان رشت در خصوص عدم حضور کارشناس خونگیری خانم خون‌گیر در محل انتقال خون مرکزی رشت در عصر روز سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹ گفت: متاسفانه علیرغم حضور جمعی از بانوان در محل خون‌گیری پایگاه انتقال خون رشت، بدلیل اینکه  کارشناس خونگیری خانم کشیک عصر امروز به سبب بروز برخی از علایم سرماخوردگی و بیماری شبیه آن و به جهت  پیشگیری از سرایت این بیماری به همکاران و اهداکنندگان ارجمند، در محل کار حاضر نبود،  موجب نگرانی بانوان عالیقدر داوطلب اهدا شد که از این جهت انتقال خون گیلان شرمنده آنها ها است.
 
▫️مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه از فردا کارشناس خونگیری خانم دیگری در محل کار حضور دارد و آماده دریافت خون اهدا کنندگان است، گفت: بانوانی که قصد اهدا خون دارند می توانند همه روزه با در نظر گرفتن شرایط اهدا برای اهدای خون به مراکز انتقال خون در سراسر استان مراجعه کنند.
 
▫️در پایان ذکر این نکته ضروری است که در شرایط همه گیری کرونا در دنیا، اهدای خون کاهش یافته اما مصرف خون و فرآورده های خونی، همیشگی است و مراکز اهدای خون هم ایمن و غیرآلوده هستند. با اهدای خون و پلاسمای خون در صورت ابتلا به کووید19 و بهبودی، به نجات دیگر هموطنان مان و پیشرفت و آبادانی ایران عزیزمان کمک کنیم.
🩸@gilanbto

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna