پنج شنبه 13 آذر 1399
رئیس جمهور :
با اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی،
خلیج فارس و دریای عمان به دریای خزر متصل می شود
 
توجه رییس جمهور به اهمیت راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی در اجلاس
مجازی سران کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای و جلسه هیأت دولت:
با اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی،
خلیج فارس و دریای عمان به دریای خزر متصل می شود

 

 

سرویس اقتصادی موج برنا - با اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی، خلیج فارس و دریای عمان به دریای خزر متصل می شود و با عنایت به اینکه کشور ایران به عنوان یکی از مهمترین مجاری انتقال انرژی و یکی از شاهراه‌های مواصلاتی در منطقه با برخورداری از منابع غنی انرژی، دسترسی به دو دریای مهم و موقعیت سوق‌الجیشی بی‌نظیر، قادر به تامین نیازهای اصلی بسیاری از کشورهای منطقه و اعضای سازمان شانگهای می‌باشد.

وی با بیان اینکه پروژه راه آهن رشت-بندرانزلی تا پایان امسال یا ماه های ابتدایی سال آتی به بهره برداری می رسد، اضافه کرد: از سوی دیگر در مسیر اتصال بنادر خلیج فارس ودریای عمان به روسیه و اروپا، ادامه این مسیر ریلی از رشت به سمت بندر آستارا در مرز جمهوری آذربایجان در دستور کار ایران قرار داردتا یکی از نیازهای مهم بین‌المللی را تحقق گردد.

 

رییس جمهوری ایران با اظهار خوشحالی نسبت به اینکه بزودی با تکمیل مسیر ریلی رشت – بندرانزلی در حاشیه دریای خزر، مسیر ریلی کریدور شمال جنوب به واقعیت پیوسته و ظرفیت‌ عظیمی را برای حمل و نقل ترانزیتی ایجاد خواهد شد، افزود:همچنین در چند هفته آینده، راه‌آهن خواف-هرات که از محل کمک‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است، افتتاح خواهد شد. این راه‌آهن هدیه و کمک بسیار ارزشمندی برای کمک به خروج افغانستان از بن‌بست خواهد بود. ادامه این مسیر از هرات به مزارشریف می‌تواند ضمن کمک به کشورهای آسیای مرکزی برای دسترسی سهل و کم‌هزینه به آبهای آزاد و اروپا، بازار جمهوری اسلامی ایران و خاورمیانه را نیز در دسترس آنها قراردهد.

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna