پنج شنبه 13 آذر 1399

ایمان سهیلی :

بیست و یک مجموعه گردشگری در شهرستان رشت مشغول فعالیت هستند.

 

ایمان سهیلی رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی رشت :

بیست و یک مجموعه گردشگری در شهرستان رشت مشغول فعالیت هستند.

/بومگردیها معرف تاریخ ، آداب و سنن و فرهنگ منطقه خواهند بود .

 

 

سرویس گردشگری موج برنا - گردشگری یکی از صنعتهای برجسته و البته پولساز است که بسیاری کشورهای که از ثروتهای الهی بی بهره هستند به عنوان پایه اقتصادی از آن بهره می برند و در این روزها ایران با بهره گیری از دانش روز و البته سنت به عنوان بومگردی در حال توسعه و رواج آن است .

ایمان سهیلی رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی رشت : بیست و یک مجموعه گردشگری در شهرستان رشت مشغول فعالیت هستند./بومگردیها معرف تاریخ ، آداب و سنن و فرهنگ منطقه خواهند بود .

ایمان سهیلی رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی رشت ، با بیان اینکه 21 مجموعه گردشگری در شهر رشت مشغول فعالیت هستند ، افزود : در شهرستان رشت و بخشهای تابعه 21 مجموعه بومگردی دارای مجوز مشغول فعالیت هستند و 10 مجموعه در حال دریافت مجوز ، ساخت و تجهیز هستند که به زودی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد .

ایمان سهیلی به ویژگیهای مجموعه های گردشگری هم اشاره کرد و افزود : در هر مجموعه بومگردی باید فروشگاه صنایع دستی ، طبغ غذا و لباس و ... وجود داشته باشد و اولویت با آداب و سنن منطقه خواهد بود .

وی به نوع خدمت رسانی در مجموعه های گردشگری و بومگردی اشاره کرد و گفت : نوع فعالیت مجموعه های بومگردی در هر منطقه تابع فرهنگ همان منطقه خواهد بود یعنی افراد مشغول فعالیت با لباس بومی آن منطقه خدمت رسانی می کنند ،غذای ارائه شده ، صنایع دستی وخلاصه هرآنچه که ارائه می دهند با فرهنگ آن منطقه سازگار باشد .

رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی رشت به سلامت ، کیفیت مجموعه های گردشگری برای ویترین نمایشگاهی تاریخ و آداب و سنن اشاره کرد و افزود : این حرفه بیشتر از یک بنگاه درآمدزایی است و باید با عشق و علاقه در این مقوله فعالیت داشت و افراد مشغول دانش این کار را خواهند داشت و اگر نیاز باشد از طریق اداره میراث فرهنگی آموزشهای لازم ارائه خواهد شد .

ایمان سهیلی به زنده بودن خدمات به مانند روند یک زندگی عادی اشاره کرد و گفت : از مجریان طرحهای بومگردی خواسته شده برای علاقمندان بازدید کننده از این طرحها همه پروسه های زندگی روزمره به صورت واضح عرضه شود ، نگهداری و مراقبت دام و طیور که به طوری باشد که در همان مکان قابل رویت باشد تا سبزی و محصولاتی که ارائه می شود . در خصوص طبخ غذا هم اگر قرار شد تخم مرغی استفاده شود ، در مقابل دیدگان علاقمند گردشگران از لانه مرغ برداشته شود و ارائه داده شود .

وی در پایان گفت : بدون تردید مجموعه های بومگردی معرف تاریخ ، آداب و سنن ، لباس و صنایع دستی هستند و همه علاقمندان به سرمایه گذاری در این صنعت می توانند با اندوخته مادی و معنوی خود از مشاوره های مادی و معنوی همکاران ما بهره مند شوند تا انشاالله زمینه فعالیت آنها میسر شود .  

 

 

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna