چهارشنبه 9 مهر 1399

مجتبی فلاح حق شناس دهیار مرز دشت :

هفته دولت سرآغاز تحول و نگرش به روستا بوده است.

مجتبی فلاح حق شناس دهیار مرز دشت :

هفته دولت سرآغاز تحول و نگرش به روستا بوده است.

/تعامل مردم و مسئولین راهکار توسعه و اقتصاد است .

 

سرویس اجتماعی موج برنا - پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز نگاه همگانی و یکپارچه به آحاد ملت بوده است ، سرآغازی که موجب شد تبعیض از روستاها رخت برکند و منشا تحولات باشد .

مجتبی فلاح حق شناس دهیار مرز دشت : هفته دولت سرآغاز تحول و نگرش به روستا بوده است.
مجتبی فلاح حق شناس از جمله جوانان پرشوری که غریب به یک دهه است که با خدمت به روستا و روستائیان مثال بارز جوان جهادی و انقلابی است .
مجتبی فلاح حق شناس ضمن تبریک هفته دولت ، به اهمیت پیروزی انقلاب برای روستاها اشاره کرد و افزود :  انقلاب اسلامی سرآغاز نگاه بدون تبعیض در ایران است ، حضور جهاد و نیروهای جهادی موجب شد تا روستاها از رکود و بن بست امکانات خارج شوند و به سوی رشد و تعالی گام بردارند .


وی به تحولات زیربنایی در روستاها اشاره کرد و افزود : طی چهار دهه از انقلاب همه ساله در هفته دولت و دهه مبارک فجر شاهد افتتاح حداقل یک پروژه در روستاها بودیم و این موجب شد تا امید به روستاها بازگردد و روستائیان از موج کوچ به شهرها و شهرنشینی نجات یابند و موجب شد تا چرخ کارخانه ها و صنعت هم بچرخد .
دهیار مرز دشت به خودکفایی در برنج و گندم هم اشاره کرد و گفت : امروز با توجه به رشد جمعیت خوشبختانه در بسیاری از نهادهای کشاورزی خودکفا شده ایم ، اما این بدان معنی نیست که کار تمام شده ، بلکه نیازمند تلاش و کار مضاعف هستیم تا با عنایت به رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری با آموزش و حمایت کشاورزان به خودکفایی کامل دست یابیم .


حق شناس به نوع نگرش در چله دوم انقلاب و دهه پنجم انقلاب هم گریزی زد و افزود : امروز باید با بهره مندی از دانش روز و استفاده صحیح از فضای مجازی در عصر ارتباطات در صنایع دستی و گردشگری تحولی ایجاد نمایم تا کشاورزان و روستائیان با دلگرمی بیشتر به فعالیت و زندگی در روستاها بپردازند و مرز دشت و روستاهای اطراف با توجه به ظرفیتهای خاص و پیشگامی در گردشگری ، صنایع دستی و بومگردی این پتانسیل را دارد و امیدواریم با کمک روستائیان و صاحبان سرمایه این صنعت را رونق دهیم .
وی در پایان گفت : گردشگری ، محصولات کشاورزی و صنایع دستی می تواند در کنار نفت و صنعت موجبات رشد اقتصادی را فراهم کند و با تلاش دو جانبه هنرمندان صنایع دستی و متولیان دولت می شود در معیشت خانواده هم موثر باشد .

 

 

 

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna