چهارشنبه 9 مهر 1399

سمیه عظیمی :

روز خبرنگار بر سنگر نشینان بی ادعای عرصه قلم و خبر مبارک .

سمیه عظیمی مدیر مسئول موج برنا :

روز خبرنگار بر سنگر نشینان بی ادعای عرصه قلم و خبر مبارک/

در سالی که با شیوع " کرونا ویروس " مسئولیت همکارانمان در خط مقدم

بیش از گذشته ضرورت داشت تا با اطلاع رسانی مفید و به موقع آرامش

بخش و راوی خوب و بد این ویروس باشند .

 

 

یاداشت مدیر مسئول موج برنا – خبر و خبرنگاری از چند جنبه مورد نگرش قرار می گیرد . فرایندی از هنر و کاری هنرمندانه و یا دانشی و علمی که باید در آن تبحر داشت تا ماحصل کار بردل نشیند و بالاخره عشق و مشقی است که مکتب خاص خود را دارد و این لذت بودن در کنار مردم و برای مردم را لذت بخش می سازد .

خبر و خبرنگاری هنر است :

گفته می شود هنر نزد ایرانیان است و بس است و این در کوچه ، کوچه و محله به محله ملموس است . شاید به نوعی پر بیراه نباشد که بگویم خبر و خبرنگاری در ذات همه ما ایرانیان است . در مراودات اجتماعی اولین سوال ما این است :

                                              " .... خوب چه خبر ؟ "  

اگر این مهم را تنها یک طنز بدانیم ، اما نوع برخورد ما در حوادث هم استثنایی است . در زمان وقوع یک حادثه به جای فرار از حادثه ، تمایل داریم از وقوع آن و چگونگی و کم و کیف آن مطلع شویم .

در هر صورت خبر و خبرنگاری هنر است و هنرمندی که باید از عکاسی ، موقعیت شناسی و نگارشی خوبی برخوردار باشد . هنرمندی که باید هیجان و جریان کار را دریابد ، ملاحضه همه موقعیت ها را داشته باشد و نهایتا ماحصل کار جان مطلب را حفظ نماید .

خبرنگار باید دانش و علوم مختلف را بداند :

خبر و خبرنگاری محورهای مختلف دارد و در هر حوزه فعالان خاص خود را دارد . برای حضوری موفق بسیاری از خبرنگاران در حوزه ای خاص و مورد علاقه فعالیت دارند و در حد امکان با اطلاعاتی کامل در آن حوزه فعالیت می نمایند . بدون شک تلاش در این مسیر می تواند برای جامعه مفیدتر باشد . در مسیر اطلاع رسانی بسیاری از همکاران هستند که با اطلاعاتی که دارند می توانند مشاورانی برای مدیران حوزه مرتبط باشند .

خبرو خبرنگاری عشق و مشق است :

اوج مطلب در این حرفه عشق و مشق است و براستی مکتبی خاص است و تنها عشق و علاقه به این حرفه می تواند در مقابل ناملایمات سنگ صبور باشد . عشق و علاقه به اینکه در کنار مردم و برای باشیم و حرفه ما می تواند گره ای از کار همشهری ، هم استانی و هم وطن باز کند و این همه خوبیهاست و می تواند آرامش بخش باشد .

روز خبرنگار بر سنگر نشینان بی ادعای عرصه قلم و خبر مبارک .

روز خبرنگار دیگری رسید ، در سالی که با شیوع " کرونا ویروس " مسئولیت همکارانمان در خط مقدم بیش از گذشته ضرورت داشت تا با اطلاع رسانی مفید و به موقع آرامش بخش و راوی خوب و بد این ویروس باشند .

امیدوارم همه همکاران در سایه الطاف الهی سلامت ، باشید و در امر خطیر اطلاع رسانی موفق و پیروز بمانید .

کلام آخر اینکه در کنار رسالت امر اطلاع رسانی ؛ بخش سلامت استثنایی باشد که همه همکاران فارغ از حوزه خود در آن فعال باشند تا همه از نعمت سلامت بهره مند شوند .

                        جان نباشد جز خبر در آزمون         هرکه را افزون خبر جانش فزون

                                                                                                                                   سمیه عظیمی

                                                                                                                       مدیر مسئول پایگاه خبری موج برنا

 

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna