جمعه 14 آذر 1399

 

دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان :

نهم مرداد سالروز تاسیس سازمام انتقال خون گرامی باد

 

دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان :

نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون گرامی باد

 

 

 

 

سرویس سلامت موج برنا - شاید در کلام اول به زبان آوردن واژه خون برای ما حالتی خاص ایجاد کند ، یا به مانند بسیاری از مردم که می گویند: " دیدن خون حالشان را بد می کند " دچار حالتی خاص شویم . اما یک بررسی اجمالی و شناخت اهمیت این مایع حیاتی که می تواند مرگ و زندگی به ارمغان بیاورد دیدنش موجب شعف بسیاری شود .

نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون است روزی که باید به همه فعالان این عرصه تبریک گفت ، از #سفید_پوشان_سلامت_پرسنل_انتقال خون تا همه #اهداکنندگان_خون و #اهداکنندگان_پلاکت که خالصانه در این راه گام برمی دارند .

دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان : نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون گرامی باد

دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان : نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون را به همه پرسنل انتقال خون و اهداکنندگان تبریک عرض می نمایم .

روابط عمومی انتقال خون گیلان ، دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان : نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون را به همه پرسنل انتقال خون و اهداکنندگان تبریک عرض می نمایم .

🔹نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون را به همه پرسنل انتقال خون و اهداکنندگان تبریک عرض می نمایم ، به دو گروهی که در کنار هم برای نجات جان بیماران گام بر می دارند ، پرسنل انتقال خون که فراتر از یک حرفه به آن می نگرند و اهداکنندگان خون و پلاکت که فراتر از یک مسئولیت اجتماعی به آن وفادار هستند .

🔹توسعه علم پزشکی موجب شد تا بشر در بسیاری از بیماریها و راههای درمان موفق عمل نماید و خوشبختانه در چهل و شش سال تاسیس سازمان انتقال خون ، شاهد توسعه در طب انتقال خون هم بوده ایم ، رشد و توسعه ای که پزشکان را در سراسر دنیا برای درمان و کنترل بسیاری از بیماریها همراهی نموده است . اما علی رقم توسعه در طب همچنان خون مصنوعی ساخته نشده است و اهدای خون و اهداکنندگان خون با اهدای شیره جان خود یاوران پزشکان و بیماران هستند .

🔹خوشبختانه فعالیت در انتقال خون سرشار از خاطرات و ناگفته هایی است که می تواند الگو برای عزیزانی باشد که در مسیر خیر و خیرخواهی همنوعان گام برمی دارند و بدون شک خیر در مسیر اهدای خون حکایتی عظیم و وصف ناشدنی دارد و تکرار این جمله ضروری است که " با هربار اهدای خون جان سه انسان را نجات می دهیم ."

🔹بیماران و خانواده هایی که در انتظار هستند تا لباس عافیت را بر احوال بیمار خود ببینند .

🔹" کرونا ویروس " یکبار دیگر به ما نشان داد تا بایدها و نبایدهای جامعه و خانواده بزرگ ملت را دریابیم و در این مسیر پیش قدمی ایرانیان در اهدای خون کم نظیر و بعضا بی نظیر بوده است . در بسیاری از فراخوانهای سازمان انتقال خون چه به صورت کشوری و چه به صورت استانی موجی از همدلی را به جهانیان نشان داد ، اما نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است و برای تامین خون و فرآورده های بیماران خاص ، جراحی ها و .... مستلزم نگاه آحاد ویژه مردم هستیم .

🔹در راستای خدمات اداره کل انتقال خون باید به نگاه ویژه بهبود یافتگان " کوید 19 " هم اشاره کرد . عزیزانی که یکماه پس از بهبودی و رهایی از " کرونا ویروس " و طی فراخوان و دعوت همکارانم  با اهدای پلاسما برای نجات بیماران مبتلا گامی ارزشمند برداشته اند و امیدواریم همچنان شاهد این حضور توام با امید و نشاط برای بهبود همنوعان باشیم .  

🔹در پایان لازم می دانم سالروز تاسیس سازمان انتقال خون در آستانه چهل و ششمین سال تاسیس را به همه همکاران تبریک بگویم و یک تبریک ویژه به اهداکنندگان که در کنار پرسنل خدوم این سازمان لازم و ملزوم هم هستند و امیدوارم همچنان شاهد حضور با صلابت و سلامت اهداکنندگان خون و خصوصا نسل جوان در پایگاههای سراسر کشور باشیم .

       دکتر بابک پاکدل
مدیرکل انتقال خون استان گیلان

 

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna