شنبه 27 دی 1399

دکتر محمد رفیعی در اولین نشست بسکتبال گیلان :

سالن تمرین بزرگترین معضل رشته های توپ و تور خصوصا بسکتبال

 

دکتر محمد رفیعی ریاست هیئت بسکتبال گیلان :

سالن تمرین بزرگترین معضل رشته های توپ و تور خصوصا

بسکتبال است . / تلاش برای سهولت تمرینات باقدرت ادامه دارد .

 

 

دکتر محمد رفیعی ریاست هیئت بسکتبال گیلان :

سالن تمرین بزرگترین معضل رشته های توپ و تور خصوصا بسکتبال است . / تلاش برای سهولت تمرینات باقدرت ادامه دارد .

 دکتر محمد رفیعی ریاست هیئت بسکتبال استان گیلان در اولین نشست با رئوسای کمیته های آقایان و بانوان به لزوم مشارکت بیشتر کمیته ها در فعالیتهای هیئت اشاره کرد و افزود : شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان موجب اختلال در بسیاری از فعالیتها خصوصا در ورزش شد اما خوشبختانه فعالیتها در بسکتبال گیلان جریان داشت و از کمک به اهالی بسکتبال ، مربیان گرفته تا خانواده های کم برخوردار که حدود 200 نفر را شامل می شد صورت گرفت  و در این مدت  در خصوص ایجاد فضای تمرین و شرایط تمرین هم تلاشهایی صورت گرفت .

دکتر محمد رفیعی  با انتقاد از اعلام ناگهانی لیگ دسته یک  و دو بسکتبال در مقابل تلاش نمایندگان گیلان در لیگ و حامیان مالی آنها ، افزود :  دو نماینده گیلان حاضر در لیگ دسته 2 سختی‌ها و چالش‌های بسیاری را تا رسیدن به این مرحله تجربه کردند و در گروه خود ازشرایط مطلوبی برخوردار بودند و بخت‌های اصلی صعود به شمار می رفتند و با وجود مصائب بسیاری که در زمینه جذب سرمایه گذار و اسپانسر وجود داشته و دارد ، از متولیان انتظار می رفت تا تصمیمی  اتخاذ شود که پاسخگو حامیان مالی باشد .

رییس هیئت بسکتبال استان گیلان به حضور مستمر و تاثیر گذار بسکتبال گیلان در فضای مجازی اشاره کرد و گفت : هرچند ورزش عملا تعطیل شده بود ، اما با تمام خسارت‌هایی که جامعه ورزش متحمل شد اما فکر خلاق مربیان و باشگاهها  ورزش و بسکتبال ادامه داشته و دارد  و شایسته است ، برای جبران عقب ماندگی‌ها  مشارکت حداکثری همه اعضا را دوباره شاهد باشیم تا با دقت و رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، چراغ بسکتبال در گیلان روشن بماند و این میسر نخواهد بود مگر با ادامه همکاریهای همه خانواده بسکتبال که امیدوارم همچنان شاهد همدلی باشیم و سلامت روح و تن ورزشکاران ، مربیان و داوران باشیم .

وی از آغاز تمرینات با رعایت پروتکلهای بهداشتی در گیلان ابراز خرسندی کرد و افزود : خوشبختانه روند تمرینات باشگاه‌های بسکتبال آغاز شده و مسلما بازیکنان می بایست تلاش خود رادر میدان مسابقه به مرحله آزمون قرار دهند .

محمد رفیعی در خصوص برگزاری لیگ بزرگسالان و مسابقات رده های سنی هم گفت :  مطابق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا در ورزش و فدراسیون بسکتبال برگزاری مسابقات تابع شرایط خاص است و در همین خصوص طی هماهنگی‌های بعمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی استان و کمیته پزشکی ، ورزشی این امکان فراهم است تا با رعایت جدی ملاحظات و پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم لیگ‌های بانوان و آقایان استان و رده‌های سنی را نیز برگزار کنیم ، اما برگزاری لیگ منوط به اعلام حضور تیمها ، باشگاهها و تصمیم کمیته فنی دارد و نهایتا همراهی و همسویی با اعلام رای فدراسیون دارد .

ریئس هیئت بسکبتال ازحمایت استانداری ، اداره  ورزش و جوانان ، آموزش و پرورش و شهرداریها  قدردانی کرد و گفت : در حال حاضر 9 زمین برای احداث و تجهیز بصورت بسکتبال خیابانی از سوی اداره کل ورزش و جوانان به هیئت بسکتبال  اختصاص داده شد و خوشبختانه توانستیم موافقت و جانمایی ۹ زمین جدید خیابانی در رشت، بندرانزلی ، کوچصفهان ، آستانه اشرفیه، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل را از اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان برای آماده‌سازی و تجهیز اخذ نماییم و توافقاتی با شهرداریها برای سایتهای بسکتبال خیابانی صورت گرفته و آموزش و پرورش هم برای بررسی چگونگی استفاده از امکانات این اداره رادر دستور کار دارد .

یادآور می شود در پایان این نشست در خصوص برگزاری لیگها و مسابقات رده های سنی و دیگر مسایل مطرح شده نظرخواهی شد که برگزاری لیگ به بهبود شرایط شیوع ویروس و تمهیدات فدراسیون منوط شد .

در پایان این جلسه طی حکمی از سوی دکتر رفیعی، امین یزدانی از بازیکنان قدیمی بسکتبال گیلان به سمت معاون اجرایی هیئت بسکتبال گیلان منصوب  و معرفی شد. 

 

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna