پنج شنبه 19 تیر 1399

ایمان سهیلی :

به مناسبت هفته صنایع دستی بازدید از کارگاه صنایع دستی

آقای اسفندیاری هنرمند ایثار گر صنایع دستی  انجام شد .

ایمان سهیلی سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت :

به مناسبت هفته صنایع دستی بازدید از  کارگاه صنایع دستی

آقای اسفندیاری هنرمند ایثار گر صنایع دستی در روستای پیربازار

، منگوده با حضور معاونت میراث فرهنگی و گردشگری استان انجام شد .

 

 

سرویس میراث فرهنگی و گردشگری موج برنا - بدون تردید هر شغلی می تواند یک بنگاه اقتصادی باشد و با همت و تلاش صنعتگران و مسئولین این تلاش تبدیل به رشد اقتصادی خانواده فرد و جامعه شود ، راهی می تواند با یک هم مسیر و همراه تا رشد و تعالی ادامه داشته باشد .هفته صنایع دستی فرصتی مغتم برای یادآوری و حمایت از صنعتگران و هنرمندان بود تا از تلاش و همت این عزیزن یاد شود .

ایمان سهیلی سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت : به مناسبت هفته صنایع دستی بازدید از  کارگاه صنایع دستی آقای اسفندیاری هنرمند ایثار گر صنایع دستی در روستای پیربازار ، منگوده با حضور معاونت میراث فرهنگی و گردشگری استان انجام شد .

ایمان سهیلی سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت به اهمیت نگاه ویژه به هنرمندانو کارگاههای فعال اشاره کرد و افزود : به مناسبت هفته صنایع دستی و به همراه معاونت محترم صنایع دستی میراث فزهنگی و گردشگری استان گیلان با حضور در کارگاه صنایع دستی آقای اسفندیاری هنرمند ایثار گر صنایع دستی در روستای پیربازار ، منگوده از تلاشها و همت ایشان قدردانی شد .ایمان سهیلی افزود : در این بازدید در خصوص توانمندیها و مشکلات ایشان و صنایع دستی هم بحث و تبادل نظر شد و انشاالله در جهت رفع این مشکلات هم راهکارها بررسی و در حد توان رفع خواهد شد . 

 

احمد اسفندیاری هنرمند صنایع دستی ، در زمینه کار چوب ، گره چینی و طراحی چوب

احمد اسفندیاری که در زمینه صنایع دستی فعالیت می نماید پس از بیش از سه دهه فعالیت این صنعت را به نسل جدید و آموزش داده و امروز همراه با فرزندان خود در این زمینه فعالیت می نماید .

آقای اسفندیاری شرایط را برای اشتغالزایی در این صنعت مهیا می داند اما خواستار حمایت در زمینه توسعه کارگاهی و معرفی بیشتر این صنعت کهن ایرانی و گیلانی است .

آقای احمد اسفندیاری در حال حاضر کار طراحی و اجرای بسیاری از مجموعه های اداری و کافه ، رستوران و ... را توسط فرزندان خود اجرا نموده و یا در حال طراحی و اجرا می باشد .

احمد اسفندیاری از حمایت و توجه میراث فرهنگی استان و شهرستان رشت برای توسعه کارگاهی و بازدید از این مجموعه در هفته صنایع دستی هم تقدیر و تشکر نمود .

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna