یکشنبه 19 آذر 1402
 
Related image
 
 
دکتر علیرضا محمدی مدرس دانشگاه : 
دانشجو مصداق بارز پیشرفت ، تفکر و اخلاق است .
 
دکتر علیرضا محمدی مدرس دانشگاه :
که امروز دانشگاهها باید علاوه برارتقا دانش در اشتغال و تولید نقشی موثر
ایفا کنند و  مهره ای قابل اتکا در چشم انداز توسعه کشور قرار گیرند .
 
 
 
 
 
 
سرویس اجتماعی - دانشگاه به عنوان یک مرکز با امکان تحصیلات تکمیلی ، شرایط خاصی دارد و افراد خاصی را تربیت می کند . قشری که به عنوان روشنفکر می توانند در توسعه کشورها در نگاه کلی و زمینه های متعددی چون اقتصاد ، صنعت و تکنولوژی موثر و مفید باشند .
 
دکتر علیرضا محمدی مدرس دانشگاه : دانشجو مصداق بارز پیشرفت ، تفکر و اخلاق است .
دکتر علیرضا محمدی همزمان با فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو این روز را تبریک گفت و دانشجو را مصداق بارز پیشرفت ، تفکر و اخلاق دانست و افزود : دانشجو هم مانند بسیاری از طیفهای اجتماعی ایران ، پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ماهیت واقعی خود را به دست آورد و امروز جایگاه حقیقی خود را یافته است و بارها مورد عنایت و لطف مقام معظم رهبری قرار گرفته است .
 
دکتر محمدی به فضای وهم آلود و طبقاتی دانشگاهها پیش از انقلاب اشاره کرد و افزود : دانشگاهها متعلق به قشر خاصی بود و از همین جهت کاملا مهندسی شده بودند و خط مشی مورد علاقه رژیم را دنبال می کردند ، اما امروز دانشجو حق بیان ، اجازه مطالبه گری دارد ، اظهار نظر و انتقاد دارند و خوشبختانه مورد توجه و بررسی قرار می گیرد .
دکتر علیرضا محمدی نشست صمیمی سالانه مقام معظم رهبری با دانشجویان نشان از تفکر بلند ایشان دانست و افزود : نشست صمیمی سالانه مقام معظم رهبری با دانشجویان نشان از تفکر بلند ایشان نسبت به اهمیت دوران دانشجویی بوده و همدلی و همراهی با دانشجویان به ویژه نخبگان را همیشه یادآورشده اند ، موضوعی که می تواند راه گشا در توسعه کشور در همه زمینه ها باشد .
 
Image result for ‫دکتر علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد گیلان‬‎Related image
 
وی به اهمیت ساز و کارها و برنامه های مطالعاتی و تحقیقی در دانشگاهها اشاره کرد و بیان کرد : خوشبختانه تنوع رشته ها و خصوصا شرایط تحصیلات تکمیلی در ایران وجود دارد و بعضا پذیرای دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در ایران هم می باشد .
 
دکتر علیرضا محمدی توجه به معیشت ، اشتغال و ازدواج را در دانشگاههای ایران ارزشمند برشمرد و اظهار داشت : یکی از موهبات حضور نماینده نهاد رهبری در دانشگاهها ، اهمیت به مهمترین مسائل مربوط به دانشجویان ، نگاه ویژه به قشر دانشجو است و  توجه به معیشت ، اشتغال ، وامهای تحصیلی بسیار ارزشمند است . اما نگاه خاص به ازدواج دانشجویی و تکریم خانواده که می تواند در سطح فرهنگ خانواده و طبقات اجتماعی هم در نظر گرفته شود با ارزش و ستودنی است .
 
مدرس دانشگاه به حضور اساتید و دانشجویان ارزشمند از پیروزی انقلاب اسلامی تا جنگ تحمیلی و مدافعین حرم اشاره کرد و افزود : حریم دانشگاه مختص به درس و کتاب نشد و در زمان لزوم با حضورشان در پیروزی انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس مشق ایثار نوشتند . دانشجویانی که در دفاع از حرمین شریفین هم مدافعین سربلند ایران اسلامی شدند . دانشجویان و اساتیدی در صنعت دفاعی و موشکی تحولی عظیم ایجاد نمودند .
 
وی در پایان ضمن تبریک شانزده آذر روز دانشجو به همه سنگرنشینان بی ادعا و متواضع این سنگر  آرزومند خودکفایی صنعتی ، اقتصادی و دفاعی با تفکرات نسل جوان و اندیشمند ایران اسلامی شدند .
 
دکتر علیرضا محمدی معتقد است : که امروز دانشگاهها باید علاوه برارتقا دانش با توجه به رشته تحصیلی در اشتغال و تولید را در امور تحقیقی و کاری خود داشته باشند تا بتواندد نقش حقیقی خود را در همه مسیر رشد و توسعه به کار بندندو مهره ای قابل اتکا در چشم انداز توسعه کشور قرار گیرند .


Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna