دوشنبه 5 خرداد 1399

 

 
 
هاشم اسماعیلی معاونت فرهنگی و اجتماعی ورزش و جوانان گیلان :

 

کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات سازمان های مردم نهاد جوانان برگزار شد .
پذیرش طرح های کاربردی، پژوهشی کانون های مردم نهاد جوانان  مستلزم
ثبت شناسه و حساب شخص حقوقی کانون ها است.
 
 
 
 
سرویس اجتماعی موج برنا - موسسات مردم نهاد در بسیاری از کشورهای توانسته اند فعالیتها و خدمات ادارات را در حوزه های مختلف پوشش دهند . فعالیتهایی در بخش برگزاری همایشها ، نشست ها و حتی دوره های بازآموزی و کارآفرینی که رفته رفته موجب اشتغال و فعالیت های مدون و تخصصی شده است .
موسسات مردم نهاد در ایران هم رفته رفته جایگاه خود را به دست می آورند و این وظیفه نهادهای مربوطه است که در این مسیر چراغ روشنگری برای موسسات باشند .
 
هاشم اسماعیلی معاونت فرهنگی و اجتماعی ورزش و جوانان گیلان : کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات سازمان های مردم نهاد جوانان برگزار شد .
کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات سازمان های مردم نهاد جوانان با حضور هاشم اسماعیلی معاونت فرهنگی و اجتماعی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و عزت دوست رئیس امور مشارکت های اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان  برگزار شد .
صبح  ۷ آذر ۹۸ در سالن المپیک با همکاری کانون مردم نهاد رویش بهار زندگی جوان و کانون مهر گستران  همچنین با حضور اعضای شورای مرکزی کانون های مردم نهاد جوانان استان گیلان برگزار گردید که در این کارگاه آموزشی که مدرسین آموزش دیده کارگاه ملی تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات سازمان های مردم نهاد هم حضور داشتند .
مدرسین کارگاه عادله یوسفی (بازرس و مسئول کارگروه آموزش کانون رویش بهار زندگی جوان) و مونا مسلمی (دبیر کانون مهر گستران) بودند و سرفصل های مطرح شده در این کارگاه به شرح ذیل بود:
 
✅ مروری بر اساسنامه سازمان های مردم نهاد
✅ روش های تامین مالی سمن ها
✅وظایف شورای مرکزی و بازرس
✅آموزش گام به گام ثبت شرکت و اخذ شناسه ملی
✅انتشار آگهی های قانونی در روزنامه­ای کثیرالانتشار
✅قوانین مالیاتی حاکم بر سازمان های مردم نهاد
✅تشکیل پرونده مالیاتی و طریقه اخذ کد اقتصادی
✅ضرورت تسلیم اظهار نامه مالیاتی
✅شیوه افتتاح حساب بانکی شخص حقوقی سمن
 
عزت دوست رئیس امور مشارکت های اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان : سمن ها در زمینه امور مالیاتی و افتتاح حساب شخص حقوقی جدی تر عمل کنند.

 در ادامه برنامه عزت دوست رئیس محترم امور مشارکت های اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان به لزوم آشنایی هرچه بیشتر موسسات مردم نهاد جوانان تاکید کرد و افزود :سمن ها در زمینه امور مالیاتی و افتتاح حساب شخص حقوقی جدی ترعمل کنند و لازم است از ابتدا موارد قانونی کار را پیگیری کنند تا از تبعات بعدی جلوگیری شود .  اجرایی شدن این موضوع  قانون است و به صورت سراسری در کل کشور درحال اجرایی است.

عزت دوست از فعالیتهای موسسات مردم نهاد و حضورشان در فعالیتهای اجتماعی تشکر کرد و افزود : کارهای خوبی در بخش  فرهنگی و اجتماعی و فعالیتهای جوانان و موسسات مردم نهاد انجام شده و لزوم پویایی و رشد هرچه بیشتر در عرصه های مختلف احساس می شود .

 

 

هاشم اسماعیلی معاونت فرهنگی ، اجتماعی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان : پذیرش طرح های کاربردی، پژوهشی کانون های مردم نهاد جوانان  مستلزم ثبت شناسه و حساب شخص حقوقی کانون ها است.
هاشم اسماعیلی معاونت فرهنگی ، اجتماعی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان به اهمیت ثبت شناسه اشاره کرد و افزود :  پذیرش طرح های کاربردی، پژوهشی کانون های مردم نهاد جوانان  مستلزم ثبت شناسه و حساب شخص حقوقی کانون ها است.

هاشم اسماعیلی به لزوم توسعه اطلاع رسانی کانون های مردم نهاد اشاره کرد و افزود :کانونهای مردم نهاد گزارش عملکرد خود را ثبت کنند و یک آرشیو کامل از عملکردها، فعالیت های خود داشته باشند، یکی از مهم ترین اهداف شما باید این باشد که در استان شناخته شوید تا فعالیت اجتماعی گسترش پیدا کند.

هاشم اسماعیلی در ادامه به بازتاب اخبار و فعایتها اشاره کرد و گفت :  بازتاب خبری عملکردهای کانون های مردم‌ نهاد  در سایت های خبری بسیار مهم است و فقط به پست در کانال های تلگرامی و صفحه اینستاگرام خود بسنده نکنید ایشان پیشنهاد برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع خبرنویسی را بیان کردند و گفتند به زودی متولی برگزاری این برنامه را اعلام‌خواهند کرد.
وی در پایان تاکید کرد : کانون های مردم نهاد مطالبه گر باشند وتقاضاهای خود را از طریق مجمع سمن های مردم نهاد جوانان استان پیگیری کنند و به گوش مسولین برسانند.

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna