شنبه 27 دی 1399

اولویت اول محیط بانان پیشگیری از تخریب طبیعت است

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: امسال با تفاهم نامه ای که بین سازمان محیط زیست و پلیس پیشگیری ناجا منعقد شد امیدواریم بتوانیم در جهت کیفی سازی تجهیزات محیط بانان اقدام کنیم.

موج برنا به نقل از  خبرگزاری مهر، سرهنگ جمشید محبت خانی، در حاشیه افتتاح پاسگاه محیط بانی جاجرود با بیان اینکه در راستای تکمیل تجهیزاتی که در سال گذشته به محیط بانان سراسر کشور داده شد امسال با تفاهم نامه ای که بین سازمان محیط زیست و پلیس پیشگیری ناجا منعقد شد امیدواریم بتوانیم در جهت کیفی سازی تجهیزات محیط بانان اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه رویکردی در سازمان حفاظت محیط زیست جهت استفاده از تجهیزات نوین مانند پهباد، دوربین مدار بسته، بی سیم و همچنین دوربین های روی البسه اتخاذ شده است، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال موضوع بی سیم را در پاسگاههای محیط بانی حل کنیم تا همه پاسگاههای محیط بانی سراسر کشور بتوانند بدون واسطه  با هم ارتباط داشته باشند.

محبت خانی با اشاره به اینکه خوشبختانه درصدی از دوربین های روی البسه محیط بانان محقق شده است ، افزود: این دوربین ها مجهز به جی پی اس و مادون قرمز بوده و جهت مستند سازی در رویارویی محیط بانان با شکارچیان غیر مجاز و متخلفان محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به پیگیری موضوع تحویل جلیقه ضدگلوله محیط بانان در سال جاری اشاره داشت و گفت: سال گذشته ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله تحویل محیط بانان شد و امسال نیز پیگیر خرید جلیقه های سبکتر و همچنین البسه بهتر برای  محیط بانان هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه بیمه محیط بانان هم در اول تیرماه سالجاری رونمایی شد و تمام محیط بانان سراسر کشور به همراه خانواده تحت پوشش چهار بیمه تکمیلی، مسئولیت، خانه و خانواده و حوادث قرار گرفتند.

محبت خانی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص حفاظت از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست گفت: در ۱۸ میلیون هکتاری که تحت مدیریت این سازمان قرار دارد، محیط بانان بصورت شبانه روزی در پاسگاه های محیط بانی مستقر بوده و ضمن پاسداری از این عرصه ها اگر تخریبی در این مناطق صورت گیرد اولویت اول آنها پیشگیری است ، یعنی اجازه ندهند ساخت و سازی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد محیط بانان با هماهنگی دستگاه قضایی ورود کرده و اجازه ساخت و ساز در مناطق داده نمی شود، اظهار داشت: در مناطقی هم که به دلایلی ساخت و سازی در مناطق چهارگانه صورت گرفته به جد محیط زیست ورود داشته و پیگیر موضوع است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: ورود محیط زیست به لحاظ قضایی در اینگونه موارد به نحوی است که اعلام جرم توسط واحد حقوقی سازمان محیط زیست به دستگاه قضایی انجام می شود و با توجه به اینکه سند مالکیت این مناطق به نام منابع طبیعی است، ۲ دستگاه محیط زیست و منابع طبیعی باید روند پرونده را پیگیری کنند تا به سرانجام برسد.

پیش از ظهر امروز همزمان با گرامیداشت هفته دولت، پاسگاه محیط بانی جاجرود با حضور جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و کیومرث کلانتری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در مجموعه حفاظتی جاجرود افتتاح و به بهره برداری رسید.

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna