یکشنبه 30 تیر 1398

موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه "

از حضور در نمایشگاه تا تحقق حقوق شهروندی

 

موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه "

حضور پور شور در نمایشگاه چهل سال احسان و مهربانی

/مصصم در تحقق حقوق شهروندی

 

 

 

سرویس ورزشی موج برنا – حقوق شهروندی مصداق بارز دموکراسی است ، حقوقی که بر اساس آن هر شهروند می تواند از حقوق برابر در استفاده از امکانات شهری را برای خود مطالبه کند . در این شرایط است که می توان گفت همانطور که هوا بطور یکسان برای همه آحاد جامعه قابل دسترس است باید از دیگر حقوق شهروندی برخوردار شود .

البته با توجه به هرآنچه که گفتیم نباید در انتظار این باشیم که بگویم : حالا که حقوق شهروندی وجود دارد ، بنابراین باید تمام این امکانات در اختیار ما باشد و بمانیم تا بیاید .

برای رسیدن به ابده آلها نیاز است همه با هم به حقوق خود برسیم . باید بدانیم همانطور که حقوقی برای خود قائل هستیم ، آیا در همه مسائل اجتماعی حقوق دیگران را در نظر می گیریم ؟

موسسات مردم نهاد پیشگام در رسیدن به ایده آلهای اجتماعی

موسسات مردم نهاد ، خصوصا در حوزه جوانان ضمن یاری رساندن به سازمانها و نهادهای وابسته که زیر مجموعه آن هستند با برگزاری کلنیکهای آموزشی مردم را در رسیدن به یک ایده آل اجتماعی یاری می رسانند .

موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه " مصصم در تحقق حقوق شهروندی

نمایشگاه " چهل سال احسان و مهربانی " فرصتی شد تا با موسسه " پویندگان شهر اندیشه آشنا شویم . "پویندگان شهر اندیشه "  یکی از دو نماینده موسسات مردم نهاد در حوزه جوانان بود . جوانانی که با فکر خلاق در راه توسعه شهری و حقوق حقه شهروندی گام بر می دارد .

غرفه موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه " جدا از هر نوع نگاه یکطرفه ، یکی از غرفه های پرتردد بود . غرفه ای که جنب و جوش جوانی موج می زد و سوالات زیادی را برای بازدیدکنندگان ایجاد می کرد .

موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه " آموزش کارگاهی ، حضور میدانی در راستای حقوق شهروندی  

  موسسه "پویندگان شهر اندیشه " در شهریور ماه سال جاری با مجوزمعاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان فعالیت خود را آغاز کرد .

این موسسه در شش ماه فعالیت خود با برگزاری کارگاههای عمومی ، تخصصی در خصوص حقوق شهروندی سعی دارد به گروههای هدف بگوید حقوق شهروندی در گام اول رعایت حقوق متقابل است و باید برای رسیدن به ایده آلها تلاشی همه جانبه داشت.

همکاری با سازمان ها و ارگان های دولتی در زمینه اجرای حقوق شهروندی

موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه " به غیر تمرکز روی گروههای هدف اجتماعی ، گامی بزرگتر و اصولی برداشته و در همین راستا با همکاری سازمان ها و ارگان های دولتی در زمینه اجرای حقوق شهروندی مشارکت داشته است . ایجاد بانک اطلاعاتی فعالان حقوق شهروندی و تولید محتوای آموزشی شهروندان در قالب جزوات آموزشی از دیگر دستاوردهای این موسسه بوده است .

موسسه " پویندگان شهر اندیشه " حضور درامور خیریه

یکی از برنامه های این موسسه بازدید و کمک های نیکوکارانه از خانه سالمندان است . بدون شک این مهم هم در راستای تحقق حقوق شهروندی است .

یکی دیگر از برنامه های این موسسه ، " جشن یلدا " در قالب برنامه فرهنگی در خوابگاه دختران نابینا کوثر بوده است .

برگزاری کارگاه هوای پاک ویژه دانش آموزان در مدرسه غیرانتفاعی کارا انجام گرفت . هوای پاک که از حقوق حقیقی شهروندی محسوب می شود .

با هدف تفهیم مفاهیم اجتماعی در غالب تئاتر این موسسه اقدام به اجرای تئاتر در خصوص حقوق شهروندی نمود .

برنامه های آتی موسسه مردم نهاد " پویندگان شهر اندیشه "

در اسفند ماه هم دوره آموزش تخصصی  حقوق شهروندی برگزار خواهد شد . این دوره (۴ جلسه سه ساعته) خواهد بود .

در فروردین ماه 1398 هم یک اتفاق هم را پیش رو خواهند داشت . برگزاری نخستین دوره مسابقات مناظره سازمانهای مردم نهاد، همایش حقوق شهروندی در دانشگاه گیلان و دانشگاه آزاد که می تواند پاسخ بسیاری از سوالات را در خود داشته باشد .

  

 

 

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna